تغذیه در بیماری ها

کبد چرب

کبد چرب

کبد چرب بیماری مزمنی است که در آن چربی در بافت کبد تجمع می یابد. این بیماری بر حسب علت به دو نوع تقسیم می شود. کبد چرب الکلی و غیر الکلی. کبد چرب الکلی همان طور که از اسم آن مشخص است به واسطه ی مصرف زیاد الکل ایجاد می شود در صورتی که در نوع دیگر کبد چرب، افراد عموما چاق هستند و دلایلی چون رژیم غلط، اختلال عملکرد انسولین، دیابت و سندروم متابولیک در ایجاد آن دخالت دارد. نحوه ی تشخیص این بیماری می تواند از طریق آزمایش آنزیم های کبدی در خون، روش های تصویر برداری مثل اولتراسونوگرافی و در نهایت نمونه برداری از بافت کبد صورت گیرد. در صورتی که این بیماری کنترل نشود، فرد در مراحل پیشرفته و انتهایی نیاز به عمل پیوند کبد دارد.
روند درمان بیماران مبتلا به کبد چرب الکلی حدود 4 دهه است که تغییر چندانی پیدا نکرده و شامل ترک الکل، درمان های تغذیه ای و داروهای استروئیدی می باشد. با این حال در مورد درمان کبد چرب غیر الکلی چالش بیشتری وجود دارد زیرا این بیماری تنها کبد را درگیر نمی کند و خطر اختلالاتی چون بیماری های قلبی عروقی، کلیوی و دیابت را در فرد مبتلا افزایش می دهد.
اقدامات مهم در درمان کبد چرب غیر الکلی
1. کاهش وزن
2. انجام ورزش و فعالیت بدنی
3. مصرف ویتامین E
4. مصرف قهوه ی تلخ
5. پرهیز از مصرف نوشیدنی های الکلی
6. کاهش مصرف چربی ها و روغن ها به خصوص از نوع جامد و حیوانی در رژیم غذایی
7. کاهش مصرف کره و غذاهای سرخ شده
8. کاهش مصرف فست فودها که سرشار از کالری و چربی هستند
9. محدود کردن مصرف مواد قندی و شیرینی جات نظیر شکر، مربا، عسل، شربت، نوشابه و سایر نوشیدنی های شیرین شده

پ.ن: اکثر افراد تصور می کنند که اگر به اختلالاتی مثل کبد چرب یا بالا بودن چربی خون دچار هستند، باید مصرف روغن و چربی را کاهش دهند. موضوع مهم این است که بدن ما می تواند مواد قندی و کربوهیدراتی را در صورتی که زیاد مصرف شوند به چربی تبدیل کرده و ذخیره کند. پس اگر دچار این اختلالات هستید علاوه بر محدودیت چربی ها، حواستان به منابع قندی موذی! هم باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
error: Content is protected !!
بستن